Warsztaty zdrowienia

       Zajęcia poświęcone zdrowieniu rozumianemu jako „odbudowywanie” siebie w codziennym życiu. Wiadomo, że dla osób z doświadczeniem psychozy ważna jest akceptacja zmian i ograniczeń, jakie niesie ze sobą choroba, ale też istotne staje się odzyskanie nadziei i postawienie sobie nowych celów.
       Proponowane warsztaty opierają się na różnych teoriach. Część z nich ma charakter edukacyjny, ich celem jest przedstawienie idei umacniania i zdrowienia, inne wykorzystują techniki zaczerpnięte z teorii poznawczo-behawioralnej. Proponujemy także, wywodzące się z teorii narracyjnej, ćwiczenia w których uczestnicy proszeni są o spojrzenie na swoje życie jak na książkę. Zajęcia te służą poprawie samooceny, umiejętności twórczego rozwiązywanie problemów, a także tworzenia indywidualnych planów zdrowienia.
       Warsztaty opracował zespół pod kierownictwem prof. Marty Anczewskiej z I Kliniki Psychiatrycznej. Po raz pierwszy zostały przeprowadzone w 2008 roku w Instytucie Psychiatrii i Neurologii i uzyskały pozytywną ocenę uczestników.
       Obecnie warsztaty prowadzimy w cyklach dwumiesięcznych, zawierają 8 spotkań trwających po 1,5 godziny, które odbywają się raz w tygodniu – w godzinach popołudniowych, uczestnicy otrzymują materiały edukacyjne do domu.
       Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się na konsultację do Oddziału Zapobiegania Nawrotom F10, po uprzednim umówieniu się – tel 22 45 82 580.
Przy konsultacji należy posiadać dowód ubezpieczenia, dowód osobisty i skierowanie do poradni specjalistycznej od lekarza prowadzącego.


Zapraszam do kontaktu mailowego na adres krzyzano@ipin.edu.pl .