Marta Anczewska, Joanna Roszczyńska: Jak uniknąć objawów wypalenia w pracy z chorymi

ISBN 83-85705-75-9, format A-5, oprawa miękka, 51 str., 10 zł + 5% VAT

Pojęcie “zespołu wypalenia” wiąże się głównie z brakiem satysfakcji zawodowej, a dokładniej – z pracy dla innych ludzi. Zjawisko to szczególnie dotyka pracowników służby zdrowia, personel służb socjalnych i nauczycieli. Okazuje się jednak, że stan wypalenia nie dotyka wszystkich osób wykonujących zawody, w których tak łatwo o brak widocznych efektów. Doświadczają go osoby, które nie potrafią radzić sobie z ograniczeniami wpisanymi w pracę z innymi ludźmi. W badaniach poszukuje się odpowiedzi na pytanie, kogo bardziej dotyka syndrom wypalenia. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Stąd próby poszukiwania sposobów zapobiegania zjawisku braku satysfakcji w pracy z innymi ludźmi. Opracowanie to jest taką propozycją. Czytelnicy książki znajdą w nim nie tylko informacje o zjawisku wypalenia zawodowego, ale również sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami zawodowymi.

Anna Pohorecka (red.): Rozwód? – czy się rozwodzić? Jak się rozwodzić? Co po rozwodzie?

ISBN 83-85705-15-5, format A-5, oprawa miękka, 130 str., 7 zł + 5% VAT

Jak dochodzi do rozwodu? Czy i jak można mu zapobiec? Czym właściwie jest proces rozpadania się rodziny i jak można zmniejszyć stres z tym związany? Jak ułożyć sobie życie w rozbitej rodzinie? Gdzie szukać pomocy? Na te i podobne pytania odpowiadają autorzy książki – psychologowie z wieloletnią praktyką psychoterapeutyczną, wyspecjalizowani w terapii małżeństw. Książka jest przeznaczona dla małżeństw przeżywających konflikty zagrażające rozwodem i dla tych, które są w trakcie rozwodu oraz dla osób zajmujących się zawodowo tymi problemami. Ma ona pomóc w zrozumieniu zjawiska rozwodu i w wyborze takich zachowań, które ustrzegą przed działaniem na własną szkodę i szkodę innych, zwłaszcza dzieci.
Mogens Schou: Lit w leczeniu chorób afektywnych. Przewodnik praktyczny

ISBN 83-85705-81-3, format A-5, oprawa miękka, 59 str., 10 zł + 5% VAT

Jest to polski przekład szóstego, poprawionego wydania klasycznej już pozycji, napisanej z myślą o pacjentach poddanych terapii litowej oraz o ich bliskich. Mogens Schou, wybitny autorytet w tej dziedzinie, przez czterdzieści lat prowadził systematyczne badania nad leczniczym i profilaktycznym działaniem litu, które zrewolucjonizowały psychiatrię. Ich rezultatem jest niniejsza pozycja, w zwięzły i prosty sposób prezentująca istotę chorób afektywnych, zwłaszcza choroby dwubiegunowej, lecznicze rezultaty przyjmowania litu, towarzyszące im działania niepożądane oraz przebieg terapii.